purmo-banner purmo-banner

Purmo

Marka Purmo obecna jest na rynku polskim od 1992 roku. Niekwestionowany lider na rynku grzejników płytowych, posiada w swojej szerokiej ofercie także grzejniki panelowe, łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, elektryczne, kanałowe oraz systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, w tym nowoczesne systemy renowacyjne.

Adres:
Purmo Group Poland Sp. z o.o.
ul. Puławska 491
02-844 Warszawa
T: +48 41 230 63 63

strona firmy

WYBRANE PRODUKTY

Grzejniki łazienkowe – Grzejniki łazienkowe zostały zaprojektowane tak, aby łączyć w sobie funkcjonalność i elegancki design. Zapewniają wysoką wydajność cieplną, jednocześnie sprawdzając się jako suszarki do ręczników czy innych tekstyliów. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które doskonale chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Wyposażenie podstawowe: zawieszenia ścienne, odpowietrznik, korki zaślepiające. Wyposażenie dodatkowe: wieszaki ręcznikowe, półki. Większość grzejników łazienkowych może być wyposażona w grzałkę elektryczną. Dostępne są także jako grzejniki elektryczne.

Zobacz więcej

Grzejniki łazienkowe

Ogrzewanie podłogowe jest najbardziej znanym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem grzewczym w kategorii ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Systemy ogrzewania podłogowego marki Purmo obejmują między innymi rury, rozdzielacze, kłady mieszające, jak również wiele funkcjonalnych narzędzi. Świadczymy również szeroki zakres usług w zakresie planowania systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Zobacz więcej

Ogrzewanie podłogowe

Grzejniki Purmo z rodziny Flex to najbardziej uniwersalne grzejniki zapewniające szybszą i łatwiejszą pracę instalatorom niż tradycyjne rozwiązania, a dzięki różnym wersjom wykończenia doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu

Zobacz więcej

Grzejnik Purmo Flex

PORADY EKSPERTÓW

Szukasz pewnego i energooszczędnego ogrzewania na lata? Wybierając projekt i podejmując decyzję o tym, jak będzie wyglądał wymarzony dom, niewielu inwestorów zastanawia się nad jego „sercem” czyli ogrzewaniem. To duży błąd! Od tego zależy zarówno koszt samej instalacji, jak i szybkość wykonania budowy i jej wykończenia. Ze względu na rosnące koszty gazu i prądu warto już na tym etapie pomyśleć o wyborze efektywnych rozwiązań. Co należy brać pod uwagę i jakie opcje będą najlepsze w konkretnych sytuacjach?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że kosztem jest nie tylko źródło ciepła, ale także instalacja grzewcza, która zapewni efektywność energetyczną i ekonomiczną całego przedsięwzięcia, a nie tylko ogrzewanie podłogowe zapewni energooszczędne ogrzewanie domu. Odpowiednio dobrane grzejniki płytowe i klimakonwektory mogą być tak samo efektywnym rozwiązaniem. „Jedno jest pewne, o ogrzewaniu musimy pomyśleć już na etapie wyboru projektu. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na koszty całego przedsięwzięcia, ale także możliwości, jakie oferuje nam dany koncept architektoniczny – na przykład inne decyzje będziemy podejmować, kiedy w krótkim czasie budujemy dom „pod klucz”, inne, kiedy będziemy remontować dom, inne, kiedy wybierzemy projekt domu piętrowego i inne w przypadku domu parterowego. Z pewnością w każdym przypadku warto wybrać sprawdzone rozwiązania, takich producentów jak Purmo, które skutecznie ogrzewają polskie domy już od ponad 60 lat. Co ważne - grzejniki Purmo produkowane są w polskiej fabryce w Rybniku od 30 lat, co zapewnia dostępność części i serwisu. To z pewnością gwarancja nie tylko skuteczności, ale także bezpieczeństwa dla inwestorów” – podsumowuje Piotr Krzemiński, menedżer technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo. Najważniejsze wskazówki od ekspertów Purmo dla inwestorów wybierających projekt domu i podejmujących decyzję o wyborze rozwiązań grzewczych „w pigułce”:

 

  • Jednym z najbardziej skutecznych i chętnie wybieranych źródeł ciepła przez inwestorów są niskotemperaturowe pompy ciepła – w takiej sytuacji z pewnością na parterze i w łazienkach najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe Purmo w połączeniu z grzejnikami łazienkowymi i klimakonwektorami (np. Vido S2) w pomieszczeniach, w których zależy nam także na chłodzeniu podczas upałów (np. w sypialniach czy na poddaszu).
  • Skutecznym, ekonomicznym i zapewniającym niższe rachunki rozwiązaniem będą także grzejniki płytowe Purmo szczególnie w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z istniejącym domem piętrowym (gdzie pierwszym wyborem w sypialni na piętrze będą właśnie grzejniki płytowe).
  • Grzejniki płytowe sprawdzą się także doskonale w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na kocioł gazowy, lub kiedy mamy mało czasu i chcemy szybko wykończyć dom lub wyremontować istniejący obiekt bez dodatkowych wysokich kosztów związanych z remontem posadzki (w ofercie producenta znajdziemy rozwiązania renowacyjne w przypadku wymiany starych grzejników).
  • Warto także pamiętać o klimakonwektorach, które są stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku – zapewniającym zarówno skuteczne ogrzewanie, jak i chłodzenie oraz nowoczesnych grzejnikach łazienkowych, które doskonale sprawdzą się w małych łazienkach, a dodatkowo ze względu na niebanalny design stanowią ważny element wystroju wnętrza (np. nowa kolekcja grzejników łazienkowych Figuresse marki Purmo).