banner banner

PEKA

Firma PEKA oferuje ergonomiczne rozwiązania do mebli kuchennych, ułatwiające przechowywanie żywności, naczyń i AGD, tworząc funkcjonalne wnętrza zgodne z trendami.

Adres:
Peka Sp. z o.o.
Jasin, ul. Wrzesińska
183 62-020 Swarzędz
T: +48 61 81 86 376
E: office@peka.pl

strona firmy

WYBRANE PRODUKTY

Dlaczego warto wybrać Le Mans?

Zapewne marzysz o idealnie zorganizowanych szafkach narożnych. System Le Mans zapewni ci funkcjonalną organizację oraz komfort użytkowania. Jego opływowy kształt sprawia, że jesteśmy w stanie pomieścić na nim nasze wszystkie okrągłe naczynia, garnki czy mniejszy sprzęt AGD, a dodatkowo posiada możliwość obciążenia do 25 kg - na jedną półkę! Le Mans, nawet z dużym obciążeniem zapewnia płynność ruchu, a po wysunięciu mamy całkowity i wygodny dostęp do produktów z góry. Ponadto Le Mans od Peki wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, który doskonale wpasuje się w każdą kuchnię, niezależnie od jej stylu. Możesz wybierać spośród różnych typów koszy, kolorów i rozmiarów. Jeśli chcesz zrewolucjonizować swoją kuchnię i uczynić ją bardziej funkcjonalną, Le Mans to rozwiązanie, na które czekałeś.

Peka Le Mans

Revo czyli rewolucyjny system organizacyjny

W niemal każdej kuchni znajdują się narożniki, których zagospodarowanie jest prawdziwym wyzwaniem. Oto system REVO, który przeznaczony jest do szafek narożnych 90x90, a do jego obrotowych półek wystarczy jeden ruch ręki, aby wprawić je w ruch. Jednocześnie fronty szafki składają się do środka, całkowicie pokazując zawartość szafki, gdy tylko obrót zostanie zakończony, fronty automatycznie ustawią się w pierwotnej pozycji. Nie musimy się obawiać, że w ruch półki spowoduje przewrócenie się przedmiotów. System zapewnia możliwość kontroli całego ruchu - od startu, poprzez obrót, do momentu automatycznego zamknięcia włącznie, a jego maksymalne obciążenie na półkę wynosi 25 kg. Możesz wybierać spośród różnych typów koszy, kolorów tak, aby wpasować się w swój indywidualny wystrój wnętrza.

Peka Revo

Tandem od Peki: Twoje rozwiązanie dla perfekcyjnej kuchni

System Tandem to rozwiązanie ergonomiczne i funkcjonalne, które odmieni Twoją kuchnię, sprawiając, że wszystko będzie w zasięgu ręki. Posiada półki wewnątrz szafki oraz na drzwiach forntu, przez co przypomina w otwieraniu lodówkę. Doskonale sprawdzi się do przechowywania żywności i przeznaczony jest do wysokich szafek cargo. Dzięki zaawansowanej technologii, zyskujesz dostęp do całej zawartości szafki bez konieczności przesuwania innych przedmiotów. To eliminuje chaos i sprawia, że znalezienie potrzebnego produktu staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Tandem oferuje wiele różnych rozwiązań, które można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Możesz wybierać spośród różnych typów koszy, kolorów i rozmiarów, aby stworzyć idealnie zorganizowaną kuchnię, która spełni Twoje oczekiwania. Półki, wysuwają się automatycznie przy otwieraniu i dzięki ich stabilności, wysunięcie nawet obciążonego systemu nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku, a obciążenie na jedną półkę to aż 20 kg.

Peka Tandem

PORADY EKSPERTÓW

IDEALNE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI W KUCHNI. URZĄDŹ JĄ FUNKCJONALNIE RAZEM Z NAMI.

Przestrzeń kuchenna od dawna była sercem każdego domu. To tutaj rodzi się miłość do gotowania oraz odbywają się spotkania rodzinne czy z przyjaciółmi, lecz dobra organizacja w kuchni to nie lada wyzwanie. Trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań i znaleźć optymalne rozwiązania, ponieważ w dzisiejszym zabieganym świecie, wykorzystanie przestrzeni w inteligentny i funkcjonalny sposób ma ogromne znaczenie. W tym kontekście firma Peka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, oferując innowacyjne rozwiązania do idealnego wykorzystania przestrzeni kuchennej.

Czym charakteryzują się systemy cargo?

Szafki, które były kiedyś jedynie głębokimi dziurami, stają się teraz dzięki nowoczesnym systemom Peka, przestrzeniami pełnymi porządku, funkcjonalnymi oraz w pełni wykorzystanymi

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są systemy:
TANDEM, systemem cargo, który otwiera się jak lodówka oraz DISPENSA, która przeznaczona jest do wysokich szafek cargo i wysuwa się płynnie na powierzchnie kuchni - do której mamy wygodny dostęp z obu stron szafki.

Oba systemy, które na stosunkowo niewielkiej przestrzeni mogą pomieścić naprawdę wiele i doskonale sprawdzają się do przechowywania produktów spożywczych, dzięki temu wszystko w nich jest bardzo widoczne i łatwo dostępne co wprowadza nam perfekcyjną i funkcjonalną organizację.

Jak najlepiej przechowywać talerze w kuchni?

W odpowiedzi na to pytanie, ważne, aby znajdowały się one niedaleko strefy przygotowania żywności i jednocześnie w pobliżu zmywarki. Doskonałymi systemami, które, sprawdzą się do tych małych i średnich rozmiarów naczyń to: PLENO, w którym półki są automatycznie wysuwane do przodu w momencie otwierania frontu szafki, dzięki czemu mamy zapewniony natychmiastowy dostęp do wnętrza, przeznaczone są one do wysokich szafek cargo.

System EXTENDO, wysuwana półka do każdego rodzaju szafki, idealnie sprawdzi się w szafkach wysokich cargo oraz miejscach pod blatowych, a także jako doposażenie wbudowanych już systemów. Zapewnia łatwy dostęp do zawartości i pomaga zlokalizować produkty, których potrzebujemy przy wysunięciu tylko jednej półki.

A co z trudno dostępnymi górnymi półkami?

Szafki górne zawsze sprawiają problem z pełnym dostępem do zawartości. Mamy na to rozwiązanie, dzięki zastosowaniu systemu IMOVE, który zmienia tradycyjną górną szafkę w nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń przechowywania, możemy cieszyć się pełnym dostępem nawet do najwyżej położonych półek. System został wyposażony w łatwą do uruchomienia windę, wystarczy lekki ruch, aby uruchomić działanie systemu i mieć na wyciągnięcie ręki zawartość umieszczoną na wyższej półce.

Jak efektywnie wykorzystać narożnik w kuchni, aby zapewnić mu funkcjonalność?

Aby zagospodarować narożnik w kuchni w sposób funkcjonalny, warto zainspirować się systemami, które umożliwią łatwy dostęp do głębokich przestrzeni narożnych. Jednymi z takich systemów są: LE MANS, umożliwiające obrót i wysuwanie zawartości, jednym ruchem ręki można wysunąć całą zawartość na zewnątrz, dzięki czemu mamy zawsze łatwy dostęp do wszystkich naczyń z góry, co znacznie ułatwia organizację i dostęp do przechowywanych przedmiotów.

Ergonomia i Estetyka w Kuchni

Nie tylko funkcjonalność jest istotna. Kuchnia to również miejsce, gdzie spędzamy wiele czasu, więc jej wygląd ma duże znaczenie. Peka doskonale to rozumie, projektując produkty, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę.

Peka oferuje różnorodne opcje wykończenia, kolorów oraz wymiarów, które pozwalają dopasować produkty do stylu kuchni. Dodatkowo ergonomia jest kluczowym aspektem – wysuwane systemy pozwalają na łatwy dostęp do nawet najgłębszych zakamarków szafek, eliminując potrzebę niezdrowego skręcania się czy wyciągania ciężkich przedmiotów.