banner banner

MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE B.V. Oddział w Polsce

Od 100 lat, działając na całym świecie, Mitsubishi Electric Corporation dostarcza klientom biznesowym, jak również klientom ostatecznym najwyższej jakości produkty z zakresu techniki lotniczej i kosmicznej, półprzewodników, produkcji i rozdziału energii, techniki komunikacyjnej i informacyjnej, elektroniki rozrywkowej, automatyki przemysłowej oraz techniki budowlanej, tj. technika klimatyzacyjna i ogrzewnictwo. Biura sprzedaży, centra badawcze i rozwojowe oraz zakłady produkcyjne firmy znajdują się w ponad 30 krajach świata. Mitsubishi Electric Living Environment Systems Oddział w Polsce rozpoczął bezpośrednią działalność w Polsce 1 stycznia 2015 roku.

Mitsubishi Electric (LES – Living Environment Systems) zapewnia komfortowy klimat wszędzie tam, gdzie mieszkają i pracują ludzie. Firma jest czołowym producentem i dostawcą sprzętu HVAC – systemów klimatyzacji, ogrzewania, wentylacji, a także pomp ciepła i oczyszczaczy powietrza. W swojej ofercie posiada produkty dedykowane różnym obszarom zastosowań: od mieszkań, przez pomieszczenia średniej wielkości, po duże budynki i powierzchnie komercyjne. Urządzenia spełniają najbardziej wymagające normy, są wysoce efektywne energetycznie, posiadają certyfikaty i wyróżnienia wielu znaczących światowych organizacji.

Adres:
MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE B.V. Oddział w Polsce
ul. Krakowiaków 44
02-255 Warszawa

strona firmy

WYBRANE PRODUKTY

Większość dostępnych dziś na rynku klimatyzatorów oferuje również tryb grzania. W ofercie Mitsubishi Electric dostępne są modele z technologią Hyper Heating, która została opracowana specjalnie z myślą o efektywnej pracy w trybie grzania w zimnym klimacie. Możemy zatem nazwać te jednostki powietrznymi pompami ciepła. Wybrane modele są w stanie utrzymać temperaturę wnętrza na poziomie 25°C, nawet gdy temperatura zewnętrzna spada do –30°C. Technologia Hyper Heating urządzeń Serii M znakomicie wpisuje się w obecne trendy poszukiwania bardziej ekologicznych i pewnych rozwiązań grzewczych dla domów i mieszkań. To bardziej ekologiczna, tańsza i efektywna alternatywa dla kominków domowych. Nawet zachowując wysoką wydajność urządzenia te cechuje energooszczędność. Osiągają wskaźnik SCOP (Współczynnik Efektywności Sezonowej) do 4,9 i klasę energetyczną A++ przy indeksie mocy 2,5 kW. Są zatem doskonałym rozwiązaniem np. dla domków letniskowych. Latem pomogą ochłodzić wnętrza, a w sezonie jesienno-zimowym możemy stosować je do ogrzewania.

Klimatyzatory z technologią Hyper Heating

PUZ-SHWM to unowocześniona wersja znanej na rynku pompy ciepła Zubadan, która operuje z wykorzystaniem ekologicznego czynnika chłodniczego R32. Wyposażona w specjalną izolację akustyczną oraz płytę stabilizującą, PUZ-SHWM efektywnie minimalizuje poziom generowanego hałasu, co przekłada się na znacznie cichszą pracę i zwiększony komfort użytkowników. Co więcej, urządzenie zostało dostosowane do jeszcze bardziej wymagających warunków klimatycznych. Rozszerzono jego gwarantowany zakres pracy aż do -30°C, co oznacza, że nadal będzie wydajnie działać nawet w skrajnie niskich temperaturach. Dzięki dodanej funkcji rewersyjnej, PUZ-SHWM umożliwia również chłodzenie, co zwiększa jego wszechstronność i przydatność w różnych warunkach.

Pompa ciepła PUZ-SHWM

PORADY EKSPERTÓW

Zalety zastosowania pomp ciepła Ecodan w domach jednorodzinnych

Pompy ciepła z powodzeniem zastępują kotły na paliwa kopalne. Ich największym atutem, poza wydajnością, jest to, że wykorzystują źródła odnawialne, są zatem w pełni ekologiczne. Wiele domów jednorodzinnych, których właściciele idą z duchem czasu, ogrzewane jest właśnie za pomocą tego rozwiązania. Co więcej, pompy ciepła, takie jak np. pompy powietrze-woda Ecodan Mitsubishi Electric, mogą także służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła Ecodan składają się z dwóch modułów - zewnętrznego oraz wewnętrznego, który może mieć wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej. Jednostki, które posiadają wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej, mogą podgrzać wodę w zbiornikach o pojemności 170 l, 200 l i 300 l. Wewnątrz montowane są albo modele w wersji grzanie, albo takie, które mogą zarówno grzać jak i chłodzić.

Moduł zewnętrzny (typu Eco Inverter oraz Zubadan Inverter), czerpie energię cieplną z powietrza i przesyła ją do urządzenia wewnętrznego, za pośrednictwem obiegu czynnika chłodniczego. Z modułu wewnętrznego ciepło trafia do jednego lub kilku urządzeń grzewczych, takich jak ogrzewanie podłogowe czy grzejniki. Istotną cechą pomp ciepła Ecodan jest bowiem to, że możliwe jest kontrolowanie dwóch obiegów grzewczych o różnej temperaturze zasilania.

Korzystne dla właścicieli domków jednorodzinnych jest także to, że sterowanie zaworem mieszającym zostało zaprojektowanie w sposób, który poprawia komfort drugiej strefy poprzez priorytetowe wykorzystanie ciepła zmagazynowanego w zbiorniku buforowym. Dzięki temu pompa ciepła podczas korzystania z dwustrefowego sterowania, włącza się i wyłącza tylko w razie konieczności.

Bez wątpienia do zasilania pompy ciepła potrzebna jest energia elektryczna. Przyjmuje się jednak, że aż ¾ zapotrzebowania na tę energię pokrywane jest bezpośrednio z otoczenia, a zatem z ciepła słonecznego ogrzewającego powietrze. Tylko ¼ energii pochodzi z sieci. Co więcej, coraz częściej pompy ciepła podłączane są do instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu właściciele domków jednorodzinnych całkowicie mogą uniezależnić się od energii wytwarzanej z paliw kopalnych oraz od niestabilnych cen jej zakupu.

Korzystne udogodnienia

Pompy ciepła Ecodan Mitsubishi Electric posiadają szereg udogodnień, które poprawiają wydajność i komfort użytkowania tych urządzeń. Jednym z nich jest tryb autoadaptacji. Dzięki niemu zmiana temperatury zasilania instalacji grzewczej dopasowywana jest do rzeczywistej i szacunkowej przyszłej temperatury w pomieszczeniu, a także do temperatury panującej na zewnątrz i do zapisanej w pamięci modułu wewnętrznego pompy reakcji budynku wraz z instalacją.

Ten komplet danych powoduje, że jeśli temperatura zadana w pomieszczeniu zostanie osiągnięta zbyt szybko na skutek za wysokiej temperatury zasilania, pamięć pompy ciepła nie pozwoli, aby w przyszłości doszło do podobnej sytuacji. Dzięki temu eliminowane są problemy ze źle zaprogramowaną pompą. Tu automatyka pompy ciepła podejmuje decyzję co do najefektywniejszej temperatury zasilania, która pozwala zapewnić komfort cieplny mieszkańcom domu.

Innym wartym uwagi rozwiązaniem jest system Mitsubishi Electric MELCloud, który pozwala na sterowanie pompami ciepła Ecodan za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Do sterowania pompą użytkownik może użyć zarówno strony internetowej jak i aplikacji, bez względu na ilość pomieszczeń. Systemem grzewczym można też sterować bardziej tradycyjnie - za pomocą głównego regulatora, lub bardzo komfortowo – używając bezprzewodowego pilota, który przejmuje ustawianie zadanych temperatur wnętrza i może wybierać tryb pracy spośród opcji trybu dziennego, trybu obniżania temperatury i trybu programowanego.