banner banner

JONIEC®

Firma JONIEC® to wiodący polski producent ogrodzeń betonowych oraz elementów małej architektury ogrodowej. Logo firmy JONIEC® kojarzone jest z dobrym produktem o wysokiej jakości. Pomysły na nowe wyroby zawsze oparte są o ciągłą analizę potrzeb klientów, zmieniającą się modę i zainteresowania.

Adres:
F.P.U.H. JONIEC® Mieczysław Joniec
Tymbark 109, 34-650 Tymbark
T: +48 602539182, 18 3325390
E: joniec@joniec.pl

strona firmy

WYBRANE PRODUKTY

Charakterystyczne dla ogrodzeń łupanych GORC® są bloczki o powierzchni przypominającej naturalny kamień. Efekt ten świetnie komponuje się  zarówno z ogrodem, jak i z architekturą większości domów. Znajdujące się w naszej ofercie ogrodzenia łupane GORC® występują w czterech wariantach. GORC® de Luxe GL22 to autorski produkt firmy JONIEC®, który od ponad 20 lat cieszy się zainteresowaniem klientów. Ponadczasowy design jest odpowiedni dla posesji z tradycyjną architekturą. Sprawdzi się też jako otoczenie nowoczesnych budynków. GORC® de Luxe GL38 jest większym odpowiednikiem GORC® de Luxe GL22. Możliwość łączenia obu systemów daje wiele możliwości aranżacyjnych, które pozwalają na dopasowanie do stylu posesji i powstanie ogrodzenia wzbudzającego respekt.

Dla miłośników naturalności dedykowany jest system GORC® Top. Łagodna powierzchnia oraz delikatna kolorystyka sprawiają, że ogrodzenie jest subtelnym dopełnieniem całości otoczenia budynku. GORC® Peak jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących połączenie nowoczesności z klasyką. Tradycyjne ogrodzenie łupane występujące w formacie dużych bloczków i niepowtarzalna kompozycja faktury oraz barw umożliwiają wznoszenie wyjątkowych ogrodzeń.

GORC

Ogrodzenia modułowe ROMA wyróżnia łatwość montażu, wielość pomysłów aranżacyjnych oraz estetyka, która będzie pasowała zarówno do tradycyjnych jak i do nowoczesnych koncepcji posesji. Ogrodzenia modułowe, które znajdują się w ofercie, występują w sześciu wariantach. ROMA Mega to system, który powstał z myślą o klientach poszukujących ekskluzywnych rozwiązań. Duże betonowe bloki ułatwiają szybkie wznoszenie solidnych i efektownych konstrukcji. ROMA Nova to system ogrodzeń modułowych o nowatorskich wymiarach, odmiennych od większości dostępnych na rynku systemów ogrodzeniowych. Powstałe z tego systemu ogrodzenie wyróżnia się i nadaje posesji wyjątkowy charakter.

System ROMA Horizon powstał dla osób poszukujących prostych form. Powstałe z tych prostych bloczków ogrodzenie będzie współgrało z elewacjami zarówno w ciepłych, jak i w zimnych tonacjach. Sympatyków surowej i ascetycznej estetyki zainteresuje system ROMA Perfect. Bloczki pokrywa delikatnie prążkowana faktura powierzchni, która nadaje ogrodzeniu subtelności. Ogrodzenia ROMA Diamond wyróżnia się drapaną fakturą powierzchni, która w połączeniu z odsłoniętym na powierzchni bloczka kruszywem, tworzy wyjątkową i niepowtarzalną strukturę. Dla osób ceniących minimalizm w designie dedykowany jest system ROMA Classic. Z bloczków ROMA Classic można wznieść klasyczne ogrodzenie, ale także pełne mury umożliwiające całkowite odgrodzenie posesji od uciążliwego otoczenia.

ROMA

Przęsła betonowe KOMBO® są doskonałą alternatywą dla popularnych stalowych, aluminiowych i drewnianych. Betonowe wypełnienie będzie odpowiednie zarówno dla tradycyjnej koncepcji ogrodzenia łupanego, jak i dla wizji nowoczesnego ogrodzenia modułowego. System składa się trzech elementów: SEA, TIDE oraz daszków, które występują w trzech odcieniach kolorystycznych: czarnym, grafitowym i białym. Elementy różnią się długością, ale można je łączyć, tworząc wzory pionowe lub poziome, a w konsekwencji rozmaite i niepowtarzalne kompozycje. Zbudowane z nich przęsła spełniają wymagania wytrzymałości ogrodzenia oraz zapewniają prywatność na terenie posesji. Elementy przęseł betonowych można również wykorzystać do tworzenia nietypowych rozwiązań architektonicznych, takich jak: barierki balkonów czy tarasów, wstawki ścienne, murki i obrzeża.

KOMBO

PORADY EKSPERTÓW

Jak prawidłowo wykonać ogrodzenie, które przetrwa mrozy?

Nieuchronnie zbliża się zima i czas przymrozków. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad zabezpieczeniem płotu przed szkodliwym wpływem ujemnych temperatur, które są ważnym sprawdzianem dla naszego ogrodzenia. Działają one niekorzystnie zarówno w okresie budowy, jak i po niej. Jakie są zagrożenia związane z niskimi temperaturami oraz jak im przeciwdziałać? Tego dowiecie się z niniejszego tekstu.

  • W jakich zakresach temperatur dozwolone jest budowanie ogrodzenia
  • Jak wykonać solidny fundament pod ogrodzenie
  • Układanie bloczków ogrodzeniowych
  • Jak zadbać o panele ogrodzeniowe
  • Impregnacja powierzchni betonowej

W jakich zakresach temperatur dozwolone jest budowanie ogrodzenia.

W instrukcji wykonania ogrodzenia firmy JONIEC® jest informacja, że zalecana temperatura dla prowadzonych prac to ta pomiędzy 5 a 25 stopni Celsjusza. Jest tak, ponieważ właśnie ta wartość będzie idealna dla procesu wiązania betonu oraz kleju uszczelniającego. Kolejnym aspektem z tym związanym jest pielęgnacja dojrzewającego betonu, która w tych warunkach będzie mniej wymagająca, co zminimalizuje prawdopodobieństwo popełnienia błędów, a w konsekwencji uszkodzenia ogrodzenia. Na tym etapie najniebezpieczniejszym zjawiskiem jest tak zwane przechodzenie temperatury przez 0, a dokładniej częsta zmiana jej z dodatniej na ujemną i odwrotnie. Podczas takiego zjawiska woda, a w zasadzie roztwór wodny, zmienia swój stan skupienia, a zarazem objętość – uszkadzając rdzeń betonowy oraz bloczki.

Jak wykonać solidny fundament pod ogrodzenie

Aby zagwarantować odporność ogrodzenia na niekorzystne działanie niskich temperatur, należy pomyśleć o zabezpieczeniach już w trakcie ich budowy. Pierwszym etapem jest odpowiednie wykonanie fundamentu. Poza dobraniem dobrej jakości betonu i wykonaniem zbrojenia trzeba pamiętać, aby wystawał on min. 5 cm ponad poziom gruntu. Zabezpieczy to beton i bloczki przed kapilarnym podciąganiem wody oraz przed powstawaniem dodatkowych zabrudzeń. Następnie powierzchnię fundamentu trzeba zabezpieczyć izolacją poziomą (np. folia IZOHAN). Zapobiegnie to migracji wilgoci na poziomie fundament – ogrodzenie.

Układanie bloczków ogrodzeniowych

Kolejnym etapem budowy jest układanie i klejenie bloczków. Powinny one szczelnie do siebie przylegać oraz być pokryte klejem uszczelniającym na całej powierzchni łączenia. Takie wykonanie sprawi, że ogrodzenie będzie szczelne, co ochroni je przed wilgocią, zimnem, a także ograniczy pojawianie się wykwitów. Taka sama procedura dotyczy montowania daszków na późniejszym etapie.

Podczas wypełniania bloczków betonem (klasa C30/37) warto użyć rękawów polietylenowych – jest to skuteczna metoda unikania niekontrolowanego pękania rdzeni betonowych w warunkach krytycznych. Po zaaplikowaniu betonu do wnętrza bloczków trzeba pamiętać o jego pielęgnacji. W czasie gdy temperatury są niskie – wskazane jest zastosowanie osłon, np. maty, folie, koce oraz membranę paroprzepuszczalną, tak aby utrzymać temperaturę betonu minimum +10 stopni Celsjusza. Pielęgnację należy stosować do momentu finalnego przykrycia ogrodzenia daszkami wykończeniowymi, czyli przez minimum 7 dni. Czas ten pozwoli betonowi związać oraz pozbyć się niepotrzebnej wilgoci.

Jak zadbać o panele ogrodzeniowe

Jeżeli ogrodzenie posiada również drewniane elementy (np. panele), to nie można o nich zapomnieć – wilgoć o tej porze roku znacznie szybciej wnika w głąb materiału, co może spowodować powstawanie pęknięć. Zaimpregnowanie nawierzchni odpowiednimi preparatami sprawi, że powstanie elastyczna powłoka chroniąca drewno przed działaniem wilgoci.

Impregnacja powierzchni betonowej

W przypadku gdy po okresie 30 dni od końca budowy pojawią się wykwity lub naloty, należy je usunąć. Po upływie ok. 7 dni od usunięcia wykwitów można przejść do impregnacji, która zabezpieczy bloczki przed opadami atmosferycznymi, zabrudzeniami i ścieraniem.

Należy pamiętać, że wszelkich uszkodzeń, które powstały wskutek działania mrozu, można uniknąć. W związku z tym warto przestrzegać wszelkich zaleceń znajdujących się w instrukcjach montażu oraz zaleceniach producenta.